Pratite nas

Završen Dečiji likovni konkurs "Beograd, moj grad"

Poštovani učenici i roditelji, danas u 12 časova napravljen je finalni presek glasanja koje je istovremeno i završeno. Glasovi pristigli nakon toga, nisu računati u ukupnom zbiru ni za jedan rad.

Ovogodišnji Dečiji likovni konkurs "Beograd, moj grad" dobio je pobednika, i to je Dušan Gajić, IV 2, OŠ "Branislav Nušić" čiji je rad dobio 2 307 glasova! 

Čestitamo Dušane!

Druga je Teodora Cucić, III 2, OŠ "Vojvoda Živojin Mišić" sa 2 264 glasova.

Bravo Teodora!

Treće mesto zauzela je Elena Sergijević, IV 2, OŠ "Branko Radičević" sa osvojenih 1 519 glasova.

Svaka čast Elena!

Autori tri prvoplasirana rada biće nagrađeni tablet računarom, shodno postignutom plasmanu, tromesečnom školom slikanja i crtanja, LEGO setom i velikim umetničkim setom od 111 delova. 

Radovi troje prvoplasiranih krasiće i naš kalendar za 2018. godinu, zajedno sa radovima još 9 finalista, čiji su se radovi našli među 12 najboljih, a koji će na poklon dobiti i veliki set LEGO kockica, umetnički set za crtanje kao i knjigu Skiciranje – Crtanje i slikanje autora Žan-Pjer Lameran. 

Četvrto mesto zauzeo je Viktor Đolević, IV 2, OŠ "Kralj Petar Prvi", 868, a za njim slede i ostali finalisti:

5. Lara Elena Igić, III 2, OŠ "Majka Jugovića", 665
6.Katarina Ristić, III 3, OŠ "Ivo Andrić", 594
7. Petra Pavlica, IV 2, OŠ "Boško Palkovljević Pinki", 576
8. Sara Belčovski, IV 2, OŠ "Zaga Malivuk", 572
9. Katarina Milosavljević, III 5, OŠ "Branko Radičević" 565
10. Ksenija Crnobrnja, III 4, OŠ "Majka Jugovića", 561
11. Mina Tupajić, IV 2, OŠ "Majka Jugovića", 556
12. Stefan Arsov, III 3, OŠ "Majka Jugovića", 550

OŠ "Mladost" iz Novog Beograda poslala nam je najviše radova, a na poklon će dobiti belu magnetnu tablu formata 120 puta 240 cm, kao i prateći set markera i opreme za njeno održavanje, ali i veliki umetnički set od 111 delova. Odeljenje pobednika dobiće na poklon bioskopske karte za zajednički odlazak na proekciju uzrasno odgovarajućeg filma.

O detaljima u vezi svečane dodele nagrada u Skupštini grada Beograda, svi će biti blagovremeno obavešteni.

Hvala svima koji su učestvovali i na taj način uveličali konkurs koji je ove godine zabeležio rekordnih 2827 pristiglih radova.

Nastavićemo sa organizovanjem akcija koje za cilj imaju edukaciju dece i podizanje njihove svesti o značaju čuvanja svojih zgrada, jer na taj način zajedno stvaramo bezbedniji, lepši i bolji Beograd.

1. MESTO - Dušan Gajić, IV 2, OŠ Branislav Nušić

1. MESTO - Dušan Gajić, IV 2, OŠ Branislav Nušić

2. MESTO - Teodora Cucić, III 2, OŠ Vojvoda Živojin Mišić

2. MESTO - Teodora Cucić, III 2, OŠ Vojvoda Živojin Mišić

3. MESTO - Elena Sergijević, IV 2, OŠ Branko Radičević

3. MESTO - Elena Sergijević, IV 2, OŠ Branko Radičević

Aktuelno > <